Header image  
TELEFON: 776 593 955
EMAIL: marcela.soukalova@gmail.com
 
line decor
  
line decor
 
 
 
 

 
 
OKOLÍ A AKTIVITY

Pension Střehom se nachází přímo v Českém Ráji, takže aktivit se nabízí mnoho.

TURISTIKA
Ze Střehomi vede několik značených ztezek do nejrůznějších koutů Českého Ráje. Výhodou našeho místa je to, že se nemusíte na ztezky přibližovat autem. Vyjdete z pensionu a jste v přírodě a první turistická značka na Vás bude čekat na hrázi rybníka. Pro Vaši informaci uvádíme přibližné vzdálenosti po ztezkách k některým turistickým atrakcím:

Střehomský mlýn - 300 metru - starý mlýn se stále funkčním mlýnským kolem, kde se točila například pohádka S čerty nejsou žerty.
Hrad Kost - 3 km údolím Plakánek (nádherná procházka údolím lemovaným skalními útvary a potokem). Na konci Vás bude čekat výborné občerstvení U rytíře.
Sobotka a zámek Humprecht - 5 km
Vesec - krásný skanzen s roubenými chaloupkami, který se stal místem natáčení mnoha filmů.

CYKLISTIKA
Cyklistická ztezka po Českém ráji projíždí přímo kolem našeho pensionu. Na kole se můžete vypravit do míst jako například:
Hrad Valečov, Drábské světničky, Trosky, Prachovské skály.

JINÉ AKTIVITY
A co jiného se dá dělat při návštěvě pensionu Střehom? Doporučujeme vyjížďky na koni či v kočáře, vyhlídkové lety z letistě v Mladé Boleslavi nebo Jičíně, nebo pro náročnější, je možné objednat i horkovzdušný balón, který Vám může být přistaven až přímo na louku k pensionu.

K dalším oblíbeným aktivitám patří vyjížďky kočárem po hospůdkách Českého ráje, výlety na nesčetné hrady, zámky a zříceniny, nebo procházky nádhernými lesy.

Také bychom neměli zapomenout, že v sezóně jsou lesy kolem Střehomi plné hub a borůvek.